خانه / جاذبه های گردشگری اصفهان / درباره مجتمع تفریحی چادگان

درباره مجتمع تفریحی چادگان

 چادگان در غرب اصفهان و در ۲۵ کیلومتری سد زاینده رود قرار دارد. دهکده فرهنگی توریستی زاینده رود که از مهمترین تفریحات اصفهان است، دارای امکاناتی از قبیل قایقرانی، استخر سر پوشیده، سالن غذا خوری، سالن بیلیارد، سالن ورزشی، درشکه سواری، شهر بازی کودکان، مسجد و سایر امکانات رفاهی می باشد . مجتمع رفاهی چادگان در حال حاضر دارای ۲۰ واحد اقامتی (۱۰واحد ویلایی و ۱۰ واحد آپارتمانی) با سرویسهای رفاهی مناسب، در چشم انداز زیبا سد زاینده رود در حال ارائه خدمت رسانی به همکاران محترم می باشد.

چادگان کجاست

شهر ساحلی چادگان، مرکز شهرستان چادگان و یک شهر تفریحی، گردشگری است. این شهر را به دلیل قرارگیری در میان دره ای کوچک چادگان نامیده اند. مهم ترین عامل در پیدایش شهر چادگان را نزدیکی به سد زاینده رود می دانند. این شهر یک منطقه ی خوش آب و هوا با زمستان هایی سرد و تابستان هایی ملایم است. قرار گرفتن بر روی تپه هایی کم ارتفاع، سیمای خاصی به شکل شهر داده است. اگر با تور اصفهان سفر کردید، حتما از این شهر دیدن کنید.

دهکده تفریحی چادگان اصفهان دارای چندین دهکده ی تفریحی از جمله دهکده ی تفریحی زاینده رود است. این دهکده تفرجگاهی زیبا با امکاناتی نظیر اسکله قایقرانی، زمین ورزشی، مجموعه تجاری، رستوران و چایخانه ی سنتی و غیره می باشد. چادگان نه تنها از نظر موقعیت طبیعی بلکه به سبب داشتن آثاری تاریخی نیزمورد توجه گردشگران زیادی است. از جمله ی این آثار می توان مقبره ی منسوب به کاوه ی آهنگر، امامزاده عبداله بن زید حسنی، تپه آشنا، معظم الملک میر، پل اورگان و مسجد جامع اورگان را نام برد. قرارگیری در حاشیه ی زاینده رود، آب و هوایی دل انگیز، ویلاها و دهکده های تفریحی به همراه تصاویری تاریخی، چادگان را از مهم ترین اهداف گردشگری استان اصفهان قرار داده است.

چادگان+رزرو ویلا

مکانهای سیاحتـی، تاریـخی و گردشـگری شهرستان چادگان

• دهکده توریستی چادگان یکی از زیباترین تفرج گاه های استان است که در کنار سد چادگان و در ساحل دریاچه پشت سد با امکانات تفریحی فراوان و مناظر زیبا از طبیعت یکی از جاذبه های بارز گردشگری استان می باشد . در این مجموعه امکانات رفاهی از قبیل اسکله قایقرانی، زمین ورزش، مجموعه تجاری، رستوران، چایخانه سنتی و استخر به طور کامل راه اندازی شده است.

• پل زمانخان در دنباله رودخانه زاینده رود در فاصله ۸۰ کیلومتری از چادگان

• پل اورگان در فاصله ۵۰ کیلومتری از چادگان از نخستین پل های تاریخی است که بر روی زاینده رود بسته شده است. این پل در نزدیکی دهکده اورگان قرار دارد. این پل دارای ۱۱ دهانه می باشد و در مرکز پل، یک دهانه زیرین نیز قرار دارد

• خانه تاریخی دکتر صالحی در فاصله ۱۰ کیلومتری از چادگان

• آرامگاه کاوه آهنگر در دهکده مشهد کاوه در فاصله ۲۵ کیلومتری از دهکده تفریحی چادگان ، مزار قارون پسر کاوه نیز در این محل است در کنار این دو مزار، امامزاده حیدر قرار دارد که از فرزندان امام اول شیعیان به شمار می رود

 چادگان+اجاره ویلا

ویلاهای چادگان