خانه / اخبار گردشگری / آلبوم ناصری در انبارگردانی رسمی آلبوم‌خانه کاخ گلستان پیدا شد

آلبوم ناصری در انبارگردانی رسمی آلبوم‌خانه کاخ گلستان پیدا شد

امامی گفت: آلبوم ناصری شامل ۱۰۰ قطعه عکس از کودکان و زنان قاجاری امروز صبح در انبارگردانی رسمی آلبوم خانه کاخ گلستان پیدا شد.

آفرین امامی مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفت: آلبوم ناصری به شماره ۳۶۲ در ابعاد ۲۲ در ۱۵.۵ سانتی متر مربع و شامل ۱۰۰ قطعه عکس از کودکان و زنان قاجاری است که صبح امروز سه شنبه ۲۸ مرداد ۹۹ توسط کمیته‌ای متشکل از نمایندگان اداره‌کل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی، اداره‌کل حراست، یگان حفاظت میراث‌فرهنگی و ذی‌حسابی و اداره‌کل امور مالی وزارتخانه و مدیریت کاخ گلستان در ساعت ۱۱:۳۰ در یکی از قفسه‌های آلبوم خانه کاخ گلستان پیدا شد و تمامی ۱۰۰ قطعه عکس در این آلبوم موجود است.

او افزود: بعد از اعلام امین اموال آلبوم‌خانه کاخ گلستان در اسفند ۹۹ مبنی بر مفقود شدن آلبوم و احتمال جابه جا شدن در قفسه‌های آلبوم‌خانه، بلافاصله توسط خود امین اموال انبار گردانی انجام شد، اما پیدا نشد.

مدیر میراث جهانی کاخ گلستان تصریح کرد: با توجه به مذاکراتی که با اداره‌کل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی تاریخی انجام شد و طی نامه‌ای که از سوی این اداره‌کل به مدیریت کاخ گلستان ابلاغ شد، با دستور معاون میراث فرهنگی کشور و هماهنگی معاون توسعه مدیریت و مدیرکل حراست و یگان حفاظت میراث فرهنگی وزارتخانه، انبارگردانی رسمی توسط این کمیته آغاز شد.

امامی گفت: با توجه به اینکه تعداد آلبوم‌های عکس موجود در آلبوم خانه کاخ گلستان بسیار بوده و ابعاد آن بزرگ است و آلبوم ناصری کوچک بود در قفسه‌های آلبوم خانه جابه‌جا شده بود.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

 

دیدگاه شما کاربر عزیز در مورد EsfahanTour چیست؟

همچنین ببینید

ادبیات ورود به بازار سرمایه در گردشگری بوجود آید

ادبیات ورود به بازار سرمایه در گردشگری بوجود آید

عضو موظف هیات مدیره یکی از هلدینگ های بنیاد مستضعفان گفت: باید ادبیات ورود به …

دیدگاهتان را بنویسید