Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 599

هتل سنتی منوچهری کاشان

Rate this item
(0 votes)

خانه منوچهری یکی از زیباترین آثار ملی و تاریخی ایران است که در نزدیکی بازار قدیمی و در حد واسط محله سرپله و سرسنگ، در پشت عمارت کاشان واقع شده است. این خانه گنجینه معماری سنتی ایران است و نزدیک به 400 سال قدمت دارد. این خانه در سال 1386 در آستانه نابودی کامل خریداری شد و در سال ۱۳۹۰ پس از سه سال مرمت و بازسازی مورد بهره برداری قرار گرفت. این بنا با شماره 19327 به ثبت آثار ملی رسیده است.

هتل سنتی منوچهری کاشان

 خانه منوچهری که از بهترین هتل های اصفهان به شمار می رود، دارای دو ورودی و از معدود خانه های آب انبار دار کاشان است. خانه دارای 9 اتاق زیبای اقامتی ، کارگاه مخمل زری بافی ، فروشگاه ، سینما و رستوران غذاهای بومی است. اتاق های هتل هريك داراي ويژگي‌هاي تزئيني خاصي مي‌باشد، سرویس های بهداشتی هر کدام از اتاق ها نیر متناسب با همان فضا طراحی شده و در سه وجه حياط، مشرف به حوض آب و باغچه هاي زيبا قرار گرفته اند. تمام اتاق‌ها و سوئیت ها دارای تخت سینگل می‌باشد که در صورت درخواست مسافران تور اصفهان برای تخت دبل، هتل می‌تواند تخت‌های به هم چسبیده ارائه دهد.

هتل سنتی منوچهری کاشان

 

رستوران خانه منوچهری

رستوران خانه منوچهری در شاه نشین جبهه شرقی از زیباترین فضاهای غذاخوری در ایران است . رستوران با صندلی های سبک لهستانی و میزهای مربع سفید طراحی شده با نور پنجره های رنگی تزیین می شود . ورودی رستوران از اتاق کناری شاه نشین و یکی از زیباترین اتاق های خانه است . این اتاق با دیواره های کاهگلی و شبکه های رنگی گچی در بالای درها روح کاملا ایرانی دارد .

منوی رستوران ترکیبی از غذاهای بومی کاشان و غداهای استاندارد یک رستوران ایرانی است . معروفترین غداهای بومی کاشان مانند گوشت لوبیا با پلو شوید ، شفته سماق ، قیمه ریزه ، گوشت نخود از لذیذترین غذاهای بومی ایران هستند . بدیهی است که کاشان مرکز عرقیجات سنتی ست و نوشیدنی های رستوران کلکسیونی از این عرقییجات مانند شربت بیدمشک و شربت نعنا ، شربت هل است . شیرینی های کاشان نیز مانند باقلوا ، کلوچه و سوهان کاشان با چای و قهوه وهمچنین بستنی سنتی کاشان بعد از غذای اصلی به عنوان دسر روی میز شماست .

هتل سنتی منوچهری کاشانسینما خانه منوچهری

خانه منوچهری تنها خانه تاریخی اب انبار دار کاشان است . و حالا همان منبع اب انبار به سالن سینما تغییر کاربری داده است و با مجهزترین سیستم های صوتی و تصویری تجهیز شده است . اثار ارزشمند ی از فیلم های مستند ایران مربوط یه ایرانشناسی و هنرهای ایرانی و فیلم های از بهترین کارگردانان ایرانی و جهانی با زیر نویس انگلیسی در آرشیو سینما ی خانه موجود است .

فروشگاه

فروشگاه خانه در کنار رستوران و در حوضخانه قدیمی خانه در نظر گرفته شده است . در فروشگاه اثار کاربردی هنرمندان ایرانی و صنایع دستی قدیمی و پارچه های بافته شده در کارگاه خانه منوچهری و لباس ها ی طراحی شده با این پارچه در معرض نمایش و فروش است . کتاب های ایرانگردی و هنری ودفترچه های دست ساز ، سی دی های موسیقی ایرانی و آهنگسازان ایرانی نیز از دیگر محصولات فروشگاه است . علاوه براین در صورت تمایل می توانید بیشتر اشیا موجود در خانه منوچهری از قبیل گلیم و فرش و چراغ ها و وظروف رستوران را از فروشگاه خریداری کنید .
گالری

گالری هنری خانه در فضای بالای لابی و در میان دهلیزهای زیبا محصور شده است . هر ماه یک هنرمند فرصت دارد که کارهای خود در این گالری به نمایش گذارد .

هتل سنتی منوچهری کاشان

هتل سنتی منوچهری کاشان

 

Read 952 times