رستوران سنتی جارچی باشی اصفهان

رستوران سنتی جارچی باشی اصفهان

رستوران سنتی جارچی باشی در واقع حمام تاریخی جارچی باشی است که متعلق به دوران صفوی می باشد. این بنا در بازار بزرگ اصفهان و نزدیك مسجد جارچی واقع گردیده و بر اساس كتیبه تاریخی مسجد، ظاهراً در سال ۱۰۱۹ ﻫ . ق به همراه بنای مسجد، توسط ملك سلطان ـ جارچی باشی شاه عباس اول ـ بنا گردیده است. عمليات مرمت این حمام جهت كاربري رستوران سنتي و تالار پذیرایی و گردشگری از سال ۱۳۸۲ توسط حاج سيد احمد افتخاري با هزينه اي بالغ بر  4 ميليارد 350 ميليون تومان آغاز شد و در تاريخ 1390/12/18 رسما افتتاح گرديد.

این بنای تاریخی ارزشمند (به شماره 11545 ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور ) تا چند سال پیش جهت استحمام مورد استفاده مردم شهر قرار می گرفته و پس از آن به علت فرسودگی و عدم رسیدگی مناسب ، تخریب گردیده است. در حال حاضر اين سفره خانه ظرفيت پذيرايي از 250 الی 300 نفر را به طور همزمان داراست.

رستوران و سفره خانه سنتی ملک سلطان جارچی باشی ظرفيت پذيرايي از ۳۰۰ نفر گردشگر و میهمانان تور اصفهان را به طور همزمان دارد. احداث پاركينگ خودرو و فروشگاه هاي صنايع دستي و سوغات اصفهان وهمچنین تکمیل مراحل مرمت حمام برای امکان اقامت گردشگران از پروژه هاي آینده اين مجموعه است. این رستوران مورد توجه بسیاری از توریست های داخلی و خارجی قرار گرفت، تا جایی که در سایت های گردشگری انگلیسی زبان به عنوان یکی از مراکز مهم گردشگری شهر اصفهان و یکی از بهترین و شیک ترین رستوران های اصفهان از آن نامبرده شده است.

در رستوران جارچی انواع غذاهای ایرانی و سنتی اصفهان، انواع کباب ها و انواع نوشیدنی های گرم و سرد سرو می شود. در صورتی که شما دوست گرامی ، مهمانی خاص و جشن تولد و یا جشن نامزدی داشتید می توانید با رزرو قسمت  وی آی  پی ( vip )لحظاتی خوش را در کنار دوستان و آشنایان خود  داشته باشید.

رستوران سنتی جارچی باشی اصفهان

رستوران سنتی جارچی باشی اصفهان

رستوران جارچي باشي اصفهان

رستوران سنتی جارچی باشی اصفهان

رستوران جارچي باشي اصفهان

 

 

خواندن 938 بار