رستوران سنتی جارچی باشی اصفهان

رستوران سنتی جارچی باشی در واقع حمام تاریخی جارچی باشی است که متعلق به دوران صفوی می باشد. این بنا در بازار بزرگ اصفهان و نزدیك مسجد جارچی واقع گردیده و بر اساس كتیبه تاریخی مسجد، ظاهراً در سال ۱۰۱۹ ﻫ . ق به همراه بنای مسجد، توسط ملك سلطان ـ جارچی باشی شاه عباس اول ـ بنا گردیده است. عمليات مرمت این حمام جهت كاربري رستوران سنتي و تالار پذیرایی و گردشگری از سال ۱۳۸۲ توسط حاج سيد احمد افتخاري با هزينه اي بالغ بر  4 ميليارد 350 ميليون تومان آغاز شد و در تاريخ 1390/12/18 رسما افتتاح گرديد.

این بنای تاریخی ارزشمند (به شماره 11545 ثبت شده در فهرست آثار ملی کشور ) تا چند سال پیش جهت استحمام مورد استفاده مردم شهر قرار می گرفته و پس از آن به علت فرسودگی و عدم رسیدگی مناسب ، تخریب گردیده است. در حال حاضر اين سفره خانه ظرفيت پذيرايي از 250 الی 300 نفر را به طور همزمان داراست.

رستوران و سفره خانه سنتی ملک سلطان جارچی باشی ظرفيت پذيرايي از ۳۰۰ نفر گردشگر و میهمانان تور اصفهان را به طور همزمان دارد. احداث پاركينگ خودرو و فروشگاه هاي صنايع دستي و سوغات اصفهان وهمچنین تکمیل مراحل مرمت حمام برای امکان اقامت گردشگران از پروژه هاي آینده اين مجموعه است. این رستوران مورد توجه بسیاری از توریست های داخلی و خارجی قرار گرفت، تا جایی که در سایت های گردشگری انگلیسی زبان به عنوان یکی از مراکز مهم گردشگری شهر اصفهان و یکی از بهترین و شیک ترین رستوران های اصفهان از آن نامبرده شده است.

در رستوران جارچی انواع غذاهای ایرانی و سنتی اصفهان، انواع کباب ها و انواع نوشیدنی های گرم و سرد سرو می شود. در صورتی که شما دوست گرامی ، مهمانی خاص و جشن تولد و یا جشن نامزدی داشتید می توانید با رزرو قسمت  وی آی  پی ( vip )لحظاتی خوش را در کنار دوستان و آشنایان خود  داشته باشید.

رستوران سنتی جارچی باشی اصفهان

رستوران سنتی جارچی باشی اصفهان

رستوران جارچي باشي اصفهان

رستوران سنتی جارچی باشی اصفهان

رستوران جارچي باشي اصفهان

 

 

Read 1151 times