موزه موسیقی اصفهان

موزه موسیقی اصفهان در محله جلفا اصفهان ، در خیابان سرسبز شهید قندی قرار دارد . هدف این موزه که اولین موزه موسیقی خصوصی و رسمی در کشور است ، نمایش سازهای محلی اصفهان است و بازدید آن برای عموم آزاد می باشد . این موزه در سال 2015 به تلاش مهرداد جیحونی و شهریار شکرانی ، از موسیقیدانان بومی اصفهان دایر شد و بسیار مورد توجه گردشگران تور اصفهان قرار گرفته است . 

موزه موسیقی اصفهان

بیش از 300 نوع آلات موسیقی ایرانی در موزه موسیقی اصفهان را خواهید دید . آلاتی که ظاهرشان با نقاشی و مینیاتورهای قدیمی تزئین شده اند . ایرانی کمانچه ، تار ، گیتار ، مجموعه های طبل و دهل ، فلوت یا نی ، زنگوله های شترهای کوچ نشینان و یک چنگ زیبا همگی از آلات موسیقیایی در این موزه هستند که با توضیحاتی به زیان فارسی و انگلیسی در معرض نمایش همگان قرار دارند . 

باغ موزه بزرگ موسیقی اصفهان

باغ موزه موسیقی اصفهان از دو تالار به نام های تالار سازهای ملی و تالار سازهای محلی تشکیل شده است . مجموعه ای متنوع از سازهای ایرانی و اصفهانی را در این مجموعه خواهید دید . بخشی از موزه نیز به معرفی بزرگان موسقی می پردازد . این بخش «سرای سرآهنگان» نام دارد . در بخش دیگری از موزه می توانید اجرای موسیقی زنده را ببینید . این بخش بسیار مورد توجه توریست های خارجی است . با اجرای زنده موسیقی سنتی و خواندن اشعار فارسی ، بازدید هر گروه تمام می شود و خاطره آن برای همیشه در ذهنتان ثبت خواهد شد . 

موزه موسیقی اصفهان

با اینکه زمان زیادی از تاسیس این موزه نگذشته است ، این موزه توانسته است دو جایزه بهترین موزه خصوصی ایران را به خود اختصاص دهد . آخرین جایزه از سوی شورای بین‌المللی موزه‌ها (ایکوم) بوده است . نظرات و آرای مثبت گردشگران خارجی در سایت Tripadviser ، باعث شده است امروزه این موزه در لیست دیدنی های اصفهان و جاذبه های گردشگری اصفهان قرار گیرد . 

موزه موسیقی در اصفهان

موزه موسیقی اصفهان

موزه موسیقی اصفهان

 

Read 798 times