Warning: Creating default object from empty value in /home/esfahan/domains/esfahantour.com/public_html/plugins/k2/swtabspro/swtabspro.php on line 327

خانه رزاقیان کاشان

خانه های قدیمی کاشان همواره مورد توجه گردشگران تور اصفهان بوده اند . خیلی از افرادی که به کاشان سفر می کنند ، قصد بازدید از این خانه ها رادارند . یکی از این خانه ها ، خانه رزاقیان است . این خانه مربوط به دوران قاجار می باشد که مساحتی در حدود 800 مترمربع دارد . این خانه که سه طبقه دارد در خیابان علوی و در مجاورت خانه تاریخی تاج قرار دارد . همچنین خانه بروجردی ، طباطبایی و عباسیان نیز در نزدیکی آن ولقع شده اند .

خانه رزاقیان که از دیدنی های اصفهان به شمار می رود ، از جمله خانه هایی است که بخش اندرونی و بیرونی آن مجزا هستند . حیاط اندرونی و بیرونی آن بصورت دوطرف ساخت ، بنا شده اند و سه طبقه فضاهای قابل استفاده در آن دیده می شود . در این خانه ی تاریخی در کاشان ، شاه نشین فضای واسطه بین دو حیاط اندرونی و بیرونی است . این خانه همچنین از سرداب، شاه‌نشین، مهتابی، هشتی‌ورودی، ایوان تابستانی و یک باد‌گیر تشکیل شده است . از ویژگی های خانه رزاقیان می توان به مهتابی آن اشاره کرد که تا حدودی تمام طول دو قسمت را اشغال کرده است .

خانه رزاقیان کاشان

خانه رزاقیان کاشان

 

خواندن 177 بار
  • نویسنده
  • همین نویسنده
  • نظرات

هرگونه سوالی دارید می توانید بپرسید حداکثر ظرف 24 ساعت به شما پاسخ خواهیم داد .با تشکر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.