آکواریوم اصفهان بزرگترین آکواریوم خاورمیانه

آکواریوم ناژوان بزرگترین آکواریوم در خاورمیانه به شمار می رود. این آکواریوم در پارک طبیعی و ساحلی ناژوان قرار دارد. این مجموعه در زمینی به وسعت 4000 متر مربع و در عمق 7 متری زیر زمین ساخته شده است. در این مجموعه که از مراکز تفریحی اصفهان است،، آکواریوم های بزرگ 5 الی 10 متری ، آکواریوم های لمسی و سیلندر آکواریوم و نیز یک تونل آکواریوم به طول 35 متر و همچنین یک بخش عکس یادگاری ، فروشگاه هدایا و یک کافی شاپ هم طراحی و تعبیه شده است . برای اولین بار است که در کشور ایران یک مجموعه آکواریوم با این حجم احداث گردیده است.

آکواریوم اصفهان با سرمایه گذاری مشترک شرکت اقیانوس آکواریوم و شهرداری اصفهان به اجرا رسیده است. این مجموعه کاملاً تفریحی در کنار رودخانه زاینده رود شامل جاذبه های زیادی است که از جمله آنها می توان به مجموعه باغ خزندگان ، باغ پرندگان ، باغ پروانه ها ، تله سیژ ناژوان ، شهربازی و جاده سلامت برای گردشگران تور اصفهان اشاره کرد.

آبزیان آکواریوم اصفهان حدود 5000 موجود زنده میباشد که بالغ بر 300 تا 350 گونه از ماهی های پنج قاره جهان را در خود جای داده است که حدود 100 قطعه از این آبزیان جزء خطرناکترین ، نادرترین و عجیبترین گونه از ماهیان میباشد . همچنین 6 نوع کوسه در تونل آکواریوم اصفهان زندگی میکنند . در این آکواریوم از 5 اقیانوس دنیا گونه های مختلف آبزیان ، ماهیان آب های شور و شیرین ، ستاره دریایی و … به نمایش گذاشته می شوند. برای انجام این طرح نیز بیش از 5 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

تعداد سیزده عدد آکواریوم دیواری به طول4 متر
ده عدد آکواریوم کوچک شامل ماهی های خاص و گومه های نادر
تونل آکواریوم به طول 35 متر و گنجایش 1.5 میلیون لیتر آب
سه عدد سیلندر آکواریوم بزرگ با گنجایش 2500 لیتر
5- دو عدد آکوارم تاچ پول یکی شامل ماهی کویی ( کپور ژاپنی ) و دیگری ستاره های دریایی
6- یک عدد آکواریوم با کانسپت آمازون که ماهی های رودخانه های آمازون را در خود جای داده است

تعداد ماهی ها و گونه ها

5000 موجود زنده ، بالغ بر 300 تا 350 گونه از ماهی های پنج قاره جهان

آدرس : اصفهان، پارک ناژوان ، بلوار الفت ، آکواریوم اصفهان

تلفن :۳۷۷۸۰۰۱۳

ساعات بازديد : همه روزه از ساعت ۸ الي ۲۲

آکواریوم اصفهان

آکواریوم اصفهان

آکواریوم اصفهان

 

Read 597 times