غار پریان ، زیباترین غار اصفهان

غار پریان اصفهان

غار پریان در سال 1378 كشف شد و تا كنون حدودبيش از 64 پيمايش غار نوردي درآن انجام شده و حدود 1400 متر آن اكتشاف و نقشه برداري گرديده است . بدليل وجود چاه هاي خطرناك دراين غار پيمايش كامل آن نياز به آشنايي كامل به فنون غار نوردي داشته و بدون داشتن وسايل و ابزار مورد لزوم و راهنما و نقشه كامل غار بازديد و پيمايش آن ميسر نمي باشد. اين غار در بالاي سطح آب تشكيل شده و غارنهشته هاي آن در نوع خود كم نظيرند. این غار یکی از دیدنی های اصفهان است.

غار پریان اصفهان

عار پریان غار پریان یکی از غارهای زیبای استان اصفهان است که در فاصله 8 کیلومتری ابیانه و 18 کیلومتری روستای سُه در دره‌ای به نام پری هول واقع شده است. ابعاد دهانه این غار 120×160 سانتی‌متر می‌باشد و در ارتفاع 2967 متری از سطح دریا قرار دارد. این غار در سال 1379 خورشیدی کشف شد و تا به امروز غارشناسان همواره به کشفیات جدیدی در این غار دست یافته‌اند.

غار پریان اصفهان

گروه غارشناسی و غارنوردی اصفهان در تازه‌ترین کاوش خود به تالاری زیبا در عمق 120 متری غار پریان دست یافتند. تاکنون تعداد تالارهای کشف شده در این غار به 11 عدد رسیده است. به دلیل وجود چاه‌های خطرناک در این غار، پیمایش کامل آن نیاز به آشنایی کامل به فنون غارنوردی داشته و بدون داشتن وسایل و ابزار مورد نیاز و راهنما و نقشه کامل غار، بازدید و پیمایش آن میسر نمی‌باشد. این غار از جاهای دیدنی اصفهان به شمار می رود.

 غار پریان اصفهان

غار پریان اصفهان

Read 821 times