کویر مصر روستایی زیبا در اصفهان

کویر مصر روستایی زیبا در اصفهان

روستای مصر یا کویر مصر درست در میانه راه دامغان به نائین و اصفهان قرار دارد. مصر به همراه دو روستای بسیارکوچک دیگر به نامهای امیرآباد و فرحزاد دریک خط شمالی– جنوبی به طول حدود ۶ کیلومتر واقع شده‌اند. روستای مصر با حدود 180 نفر جمعیت در کویر مرکزی ایران قرار دارد.روستای مصر که از دیدنی های اصفهاناست به مثابه جزیره ای کوچک در شن های روان است این روزها از مهمترین و جذابترین مکانهای دیدنی ایران به حساب می آید.

کویر مصر روستایی زیبا در اصفهان

از دیدنی های روستای مصر باید به دریاچه نمک سلکنون، تخت عروس، تخت عباسی، نیزار مصر، چال سلکنون، رمل های ماسه ای و... اشاره کرد. در مورد نیزار مصر باید گفت که این محدوده در 6 کیلومتری شرق روستای مصر واقع شده و بلندی برخی از نی های آن گاهی به 4 متر می رسد.

کویر مصر روستایی زیبا در اصفهان

رمل ها (ماسه بادی) از اصلی ترین جاذبه های کویر مصر اصفهان هستند. پشته های شنی از ماسه روان که تا پشت دیوار خانه های روستایی سرک کشیده اند. تجربه تماشای وسعت زرد رنگ رمل ها در کویر مصر و پیاده روی با پاهای برهنه بر روی شن های روان کویر مصر تجربه ای به یادماندنی خواهد بود که هرگز از ذهنتان پاک نمی شود. گله های شتر و شترسواری درلا به لای تپه های ماسه ای مصر نیز از تجربه های به یاد ماندنی کویر مصر است.
کویر مصر روستایی زیبا در اصفهان
شبهای کویر در آسمان روستای مصر چیز دیگری است. گویی ستارگان به زمین آمده اند تا شما بتوانید آنها را بچینید. سکوت ، شب ، ستارگان روشن و وسعت بی انتها در روستای مصر آرامشی القا میکند که باید تجربه کرد. بسیاری از منجمان ایرانی و خارجی آسمان صاف و تاریک این مکان را برای برپایی کارگاه های رصدی خود انتخاب می کنند.
کویر مصر روستایی زیبا در اصفهان
Read 926 times