موزه شهدا از دیدنی های اصفهان

 

 

 

موزه شهدا از دیدنی های اصفهان


گنجینه (موزه) شهیدان استان اصفهان ابتدا در سال 1376 در گلستان شهدا اصفهان تاسیس شد.استقبال شایان بازدید کنندگان بنیاد را بر آن داشت تا گنجینه رادر فضائی مطلوب تر و با اسلوبی مناسب تاسیس نماید ، پس از بررسی های زیاد محل فعلی با انجام تغییراتی در دو طبقه با 900 متر مربع زیر بنا و بهینه سازی به بهره برداری رسید.

موزه شهدا از دیدن های اصفهان

از جذابترین دیدنی های اصفهان ، موزه شهدا اصفهان است .موزه شهدا به مناسبت هفته دفاع مقدس در مهر ماه ۱۳۸۱ با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و شناساندن و انتقال مفاهیم ارزشی شهید و شهادت به نسل جوان تاسیس شد.

موزه شهدا از دیدن های اصفهان
  •  تالار اول: شهدای نهضت ساله اخیر تا قبل از انقلاب که مهمترین آنها انقلاب حضرت امام در سال ۴۲ میباشد .
  • تالار دوم: شهدای شاخص ویژه استان پدر، پسر، سه برادر شهید، شهدای شاخص شهید مظلوم دكتر بهشتی،  اشرف اصفهانی، فرماندهان و سرداران شهید
  • تالار سوم: اختصاص به شهدای صنف های مختلف كه متوجه اقشار مختلف در جنگ همانند پزشكان،هنرمندان، ورزشكاران وقشرهای مختلف میباشند.
  • تالار سمعی بصر ی: در سالن نمایش برای بازدیدکندگان فیلمی از حال هوای جنگ وموزه به نمایش گذاشته می شود.

موزه شهدا از دیدن های اصفهان


 جمع آوری آثار و اسناد شهدا و شناساندن سیره و روش شهدا از طریق آثار قابل نمایش و برپائی نمایشگاههای هنری به مناسبتهای مختلف و ایام الله از جمله وظایف این موزه اصفهان می باشد.

موزه شهدا از دیدن های اصفهان

 

 

 

 

Read 1029 times