دهکده گردشگری و تفریحی رایان

دهکده گردشگری و تفریحی رایان نطنز یکی از مکان‌های پر طرفدار گردشگری و تفریحات اصفهان است که در حاشیه شهر جدیدالتأسیس طرقرود، در 30 کیلومتری شهرستان نطنز و 100 کیلومتری مرکز استان اصفهان، در منطقه کشه ایجاد شده است. این منطقه به عنوان یکی از مناطق نمونه گردشگری استان اصفهان در تاریخ 22 شهریور ماه 1386 به تصویب هیات دولت رسیده است.

در فاز اول دهکده توریستی رایان امکاناتی همچون رستوران، ویلاهای اقامتی، دریاچه مصنوعی، فروشگاه و …. احداث گردیده و با امکانات تفریحی همچون زیپ لاین (سقوط آزاد)، پل معلق، سوار کاری، دوچرخه ساری، قایقرانی و …. پذیرای گردشگران داخلی و خارجی تور اصفهان می باشد.

قله کرکس که تقریبا در نیمی از سال پوشیده از برف بوده و منبع اصلی تامین چشمه های متعدد منطقه است با ارتفاع 3895 متر از سطح دریا از قلل مرتفع در مرکز کشور بوده و کوهنوردان زیادی صعود خود را از این دهکده به سمت این قله زیبا آغاز می کنند.

دهکده گردشگری و تفریحی رایان

اجرای این مجتمع در سه فاز بررسی و مجوز های لازم آن گرفته شده است.

فاز یک :
19 دستگاه ویلا های توریستی یک خوابه ، دو خوابه و سه خوابه که کاملا با بتون آرمه ساخته شده و با سنگ معدنی تروارتن نماسازی شده است.
10 دستگاه ویلای معمولی که کل ویلاها در یک طبقه ساخته شده است.
یک دریاچه مصنوعی بین دو کوه که به وسعت 13 هزار متر مربع جهت قایقرانی احداث گردیده است.
یک رستوران که وسعت آن 700 متر مربع و دارای گنجایش 400 صندلی میباشد.
(به همراه آمفی تئاتر مجهز به امکانات سمعی بصری)
یک مانژ اسب سواری
چهار خط زیپ لاین(Zip Line)،مسیر دوچرخه سواری
 دستگاه آلاچیق و یک دستگاه کافی شاپ در  کنار دریاچه مصنوعی
زمین این مجموعه دارای 2 سند جداگانه و کلا به وسعت 30 هکتار می باشد.

فاز دو :
اجرای تله کابین جهت صعود به قله کرکس که تاکنون در این زمینه عملی صورت نگرفته است

فاز سه :
ساخت هتل پنج ستاره که تاکنون در این زمینه عملی صورت نگرفته است
همچنین علاوه بر موارد فوق امکان ساخت شهربازی کودکان،فضاهای ورزشی روباز،برکه ماهیگیری،سینمای 6 بعدی،سایت پرواز و شبیه سازی زندگی عشایر وجود دارد.
موقعیت خاص جغرافیایی و منحصر به فرد این مجموعه در استان اصفهان ، امکان ارائه خدمات زیادی از جمله،جذب گردشگر و توریست جهت استفاده از ویلا ها و امکانات تفریحی،برگزاری جلسات ادارات دولتی و مجالس عروسی و ... را در این مجموعه محیا می نماید.

دهکده گردشگری و تفریحی رایان
دهکده گردشگری و تفریحی رایان

دهکده گردشگری و تفریحی رایان

Read 1215 times