آبشار پشندگان فریدون شهر

آبشار پشندگان فریدون شهر

منطقه پشتکوه در شهرستان فریدون شهر واقع در جنوب غرب استان اصفهان یکی از زیباترین و خوش آب و هوا ترین مناطق ایران می باشد. وجود مناطق جنگلی در محدوده ی روستاهای چالچرانه، کولاب، خوش میوه، گوه و دستگرد ودرختان جنگلی حفاظت شده روستای پشندگان که در دو طرف رودخانه ی هورو واقع شده و دارای درختان فراوانی است به این منطقه زیبایی منحصر به فردی داده است. شهرستان فریدونشهر بدلیــل بارش سالانه حدود ۷۰۰ میلیمتر دارای آبشارها و چشمه سارهای زیبای فراوانی است که خصوصاً در ارتفاعات پیشکوه و پشتکوه به چشم می خورد.

آبشار پشندگان فریدون شهر

آبشار پشندگان در فاصله 75 كيلومتري جنوب فريدونشهر، در پائين دست روستاي پشندگان واقع در دهستان پشتكوه فريدون شهر قرار دارد. این آبشار در موقعیت جغرافیایی N3248 E4956 در استان اصفهان واقع است. ارتفاع اين آبشار حدود 45 متر است كه در فصول بهار و تابستان با حركت آب بر روي صخره هاي پائين دست جلوه اي زيبا از قدرت آفريدگار را در اين طبيعت بكر و كوهستان زيبا را به نمايش مي گذارد. وجود انواع  درختان جنگلي شامل سيب ، زالزالك ، بنه ، بلوط و گردو  و انواع  پرندگان وحشي، بر طراوت و دلنشيني اين جاذبه طبيعي افزوده است.

دسترسی به این آبشار از طریق اصفهان، داران، سه راهی فریدونشهر، فریدونشهر، جاده فریدونشهر به سیبک، جاده قلعه سرخ، میدانک اول و دوم، جاده پشتکوه موگویی به پشندگان امکان‌پذیر است. با تور اصفهان سفر کنید و از این منطقه که از تفریحات اصفهان است، لذت ببرید.

آبشار پشندگان فریدون شهر

 

Read 1182 times