روستای آبگرم اصفهان

روستای آبگرم اصفهان

روستای آبگرم دارای جاذبه‌های گردشگری منحصر به فرد شهرستان خور و بیابانک است و سالانه پذیرای خیل عظیم گردشگران می باشد. آبگرم كه قبلا  دارای 10 الی 12 خانوار جمعیت بوده است كه در حال حاضر به 4 خانوار می رسد. رفتن به این روستا از تفریحات اصفهان به شمار می رود.

روستای آبگرم اصفهان

روستای آبگرم در استان اصفهان و در حدود 30 کیلومتری شهرستان خور و بیابانک قرار دارد. بر اساس گفته‌های قدیمی‌های روستا، این روستا دارای قدمت زیادی است. همچنین در این روستا مرقد امام‌زاده ابراهیم (ع) از نوادگان امام موسی‌ابن جعفر (ع) قرار دارد. این روستا 1079 متر از سطح دریا بالاتر است و به همین سبب می‌توان غروب آفتاب را تا آخرین لحظات تماشا کرد. همچنین دور این روستا را رشته کوه‌هایی با ارتفاع کم و متوسط احاطه کرده که با طی مسافت کوتاهی می‌توان در دامنه کوه قرار گرفت.

روستای آبگرم اصفهان

در این روستا چشمه‌های متعدد آبگرم وجود دارد و به همین دلیل به روستای آبگرم شهرت یافته است. آب این چشمه‌ها دارای خواص آب‌درمانی زیادی می‌باشد و برای درمان بسیاری از بیماری‌های پوستی، عضلانی و حتی بیماری‌های روحی و عروق تاثیر زاید الوصفی دارد. همچنین دو باب حمام قدیمی به صورت حوضچه‌ای وجود دارد که یک باب مخصوص خانم‌ها و باب دیگر مخصوص آقایان است.

روستای آبگرم اصفهان

فاصله ی این روستا که از جاهای دیدنی اصفهان است، تا روستاهای همجوار به شرح زیر است: اردیب: (6 کیلومتر) ایراج: (12 کیلومتر) هفتومان: (17 کیلومتر) بازیاب: (20 کیلومتر) عروسان: (14 کیلومتر) گرمه: (19 کیلومتر) مهرجان:(30 کیلومتر) بیاضه: (35 کیلومتر) گود و جگارگ: (12 کیلومتر)

روستای آبگرم اصفهان

 

 

 

 

Read 913 times