مجموعه تفریحی باغ غدیر اصفهان

مجموعه تفریحی باغ غدیر اصفهان

یکی از مراکز تفریحی اصفهان که طرفداران بسیاری دارد، مجموعه فرهنگی تفریحی باغ غدیر است. این مجموعه برای کسانی که می خواهند از تفریحات اصفهان لذت ببرند، بسیار مناسب است.این مجموعه فرهنگی، تفریحی با مساحتی بالغ بر ۵۲ هکتار است .
مجموعه تفریحی باغ غدیر اصفهان
از امکانات فرهنگی این باغ می توان به كتابخانه عمومی علامه امینی، خانه كودك و نوجوان، بنای یادبود علامه امینی اشاره نمود. امکانات تفریحی مجموعه نیز شامل: استخر، جكوزی، سونای بخار و خشك، بدن سازی، ماساژ و سالن بهتوانی و پیشگیری از ایجاد آسیب های شغلی با امكانات جانبی زمین های تنیس، بولینگ، سینمای چهاربعدی و ... می باشد .

مجموعه تفریحی باغ غدیر اصفهان

بناهای مجموعه باغ غدیر اصفهان:
  •  بنای یادبود علامه امینی:

این بنا به یادبود علامه امینی تأسیس شده و از اركان این مجموعه محسوب می گردد كه شامل موزه یادبود علامه امینی میباشد.

  • كتابخانه عمومی علامه امینی:

با مساحتی به وسعت ۷۵۰ مترمربع و دارای دو سالن مجزا جهت مطالعه خواهران و برادران و در اختیار داشتن بالغ بر ۱۲۰۰۰ جلد كتاب زمینه مساعدی را جهت طالبان علم و دانش فراهم نموده است و به سیستم مكانیزه مجهز می باشد و در این قسمت كتابخانه تخصصی امیرالمؤمنین و كتابخانه كامپیوتری امام علی (ع) نیز موجود می باشد.

  • مجموعه ورزشی باغ غدیر (سالن ورزش- استخر و دو زمین تنیس):

این مجموعه با مساحتی به وسعت ۳۶۸۰ مترمربع دارای استخر، جكوزی، سونای بخار و خشك، بدن سازی، ماساژ و سالن بهتوانی و پیشگیری از ایجاد آسیب های شغلی با امكانات جانبی زمین های تنیس، بولینگ، سینمای چهاربعدی و ... می باشد.

  • خانه كودك و نوجوان :

این مركز كه وابسته به كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان می باشد علاوه بر ارائه كتاب با تشكیل كلاسهای مختلف هنری و برپایی جشنها، محیطی آموزنده جهت نوجوان مهیا نموده است.

  •  مجموعه سر درب:
دارای دو سالن ویژه اجرای نمایش های هنری و امور نمایشگاه و تعدادی كلاس های آموزشی می باشد. آمار مراجعین مجموعه سالانه تا ۰۰۰/۱۲۰ نفر می رسد كه این تعداد شامل استقبال مراجعین اداری، آموزشی مجموعه، شركت در برنامه های مناسبتی،‌ فعالان كانون های مستقر در مجموعه و حضور خانواده جهت تفریح در محوطه آزاد باغ غدیر می باشد. این مجموعه شامل گالری الغدیر- سالنهای اجتماعات سر در با ظرفیت ۳۰۰ نفر و حوضخانه ساختمان الغدیر با ظرفیت ۲۰۰ نفر نیز می باشد. مراسم های مجموعه نیز شامل: همایش ها، سمینارها، محافل ادبی،‌گردهمایی ها، مجامع عمومی كانون ها، جشن ها، سوگواره ها و... می باشد. وسعت فیزیكی مجموعه ۵۷ هكتار می باشد.
مجموعه تفریحی باغ غدیر اصفهان
 
مجموعه تفریحی باغ غدیر اصفهان
Read 1107 times