باغ فدک ازمراکز تفریحی اصفهان

باغ فدک از مراکز تفریحی اصفهان

یکی از پارک هایی که علاقه مندان بسیاری دارد و میزبان گردشگران بسیاری است، باغ فدک اصفهان است. این باغ یکی از تفریحات اصفهان است که در سال ۱۳۷۵ به وسعت ۸۵ هکتار در شمال شرق اصفهان احداث شد . از جمله دلایل اهمیت باغ فدک وجود  ۴۷ هزار اصله درخت و درختچه شامل كاج تهران، كاج شهری، توت، زبان گنجشك، سرو نقره ای، سرو شیرازی، سرو نوش، اقاقیا، ارغوان،‌ نارون، وسك، دادی، به ژاپنی جهت تلطیف هوای شهر می باشد.
باغ فدک از مراکز تفریحی اصفهان
سطح چمن كاری شده پارك شامل تپه، تپه چینی و اطراف ساختمان اداری حدود ۱۲۵۰۰مترمربع است. این مجموعه علاوه بر ارائه خدمات گردشگری، رفاهی و تفریحی به شهروندان به عنوان کمپینگ و محل اسکان میهمانان و مسافران در طول ایام سال می باشد.
باغ فدک از مراکز تفریحی اصفهان
از جمله امکانات موجود در این باغ که از مکانهای تفریحی اصفهان است وجود زمینهای ورزشی در جنوب غربی باغ، کتابخانه و سالن مطالعه، زمین اسکیت با وسعت ۱۲۰۰متر مربع ، سایت بازی کودکان، در مرکز و غرب باغ و باغ بانوان است. از زیباییهای منحصر به فرد این باغ می توان به دریاچه مصنوعی به وسعت ۵۰۰۰۰۰۰۰ مترمربع در شرق باغ اشاره کرد که فضایی دلنشین و با طراوتی ایجاد کرده است. آدرس: خیابان کاوه، بلوار آزادگان
باغ فدک از مراکز تفریحی اصفهان
Read 1742 times