Error
  • JUser: :_load: Unable to load user with ID: 599

روستای ولاشان اصفهان

Rate this item
(0 votes)

روستای ولاشان اصفهان

روستای ولاشان یکی از روستاهای نواحی اصفهانه که در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی اصفهان، واقع در شهرستان خمینی شهر قرار داره. این روستا به سه محله لورک- گار نخود وولاشان تقسیم می‌شه. در سال 1389 جمعیت این روستا ۷۰۰۰ نفر برآورد شده . 

برخی معتقدند ولاشان در اصل از نام بلاش اول اشکانی گرفته شده و در ابتدا بلاشان یا بلاشگرد تلفظ می شده  و بنا بر همین قول این روستای باستانی شکارگاه این پادشاه بوده . روستای ولاشان یا والاشان در دشتی مسطح قرار داره که با شیب ملایم یک درصدی به زاینده رود منتهی می‌شه و از سه طرف دیگه توسط کوه‌های سفید در جنوب شرقی، قائمیه در غرب و کوه آتشگاه در شمال شرقی محصور شده و به عنوان آخرین نقطه در جنوب شهرستان خمینی شهر محسوب می‌شه.

تنها بخش تاریخی ولاشان کبوترخانه‌های این روستاست و ویژگی برج کبوترخانه در ولاشان شکل سازه‌ای اونه که محیطی خنک در تابستان و گرم در زمستان رو برای کبوترها ایجاد می کرده. منطقه اصفهان، با ورود به ولاشان تعداد زیاد و متمرکزی از جالب ترین و زیباترین ساخته‌های دست بشر به نام برج های کبوتر خانه یا همان کفتر خانه ها مشاهده می شه. اگر با تور اصفهان سفر کردین، حتما از این روستا دیدن کنید.

روستای ولاشان اصفهان

روستای ولاشان اصفهان

 

Read 1559 times